Kapuścianka

Przywędrowała do nas kilkoma drogami, toteż jedni nazywają tę dietę kalifornijską, szwedzką lub kanadyjską, inni znają ją jako dietę kosmonautów lub Kwaśniewskiego. Stosowana jest podobno w Sacred Heat Memorial Hospital, by szybko odchudzić grubasów przed operacjami. Tak czy inaczej - jeśli chcemy zrzucić parę kilogramów - spróbujmy magicznej kapuścianki. Schyłek lata to idealna pora na warzywa!
Dietetycy potwierdzają, że kapuścianka jest lepsza niż różne diety-cud, bo dostarcza organizmowi dużo świeżych witamin, a bardzo mało kalorii, nie głodzi - i na pewno odchudza.
Podstawą tej diety jest zupa ugotowana z kapusty i paru innych warzyw, bez tłuszczu i soli, za to z dużą ilością różnych ziół.
Jemy tę zupę przez tydzień do woli. Poza nią możemy jeść tylko to, co jest dokładnie wyliczone w menu na 7 dni. Jeśli nie oszukujemy, bez trudu zrzucimy w tydzień od 3 do 7 kg, a jeśli zupa nam nie zbrzydnie, możemy zacząć wszystko od początku - i na pewno znów schudniemy!
Zasada jest taka, że im więcej jemy zupy, a mniej dopuszczalnych dodatków, tym szybciej chudniemy.

W czasie stosowania diety nie wolno nawet tknąć: żadnego alkoholu, napojów gazowanych, pieczywa, potraw smażonych, mącznych, soli, tłuszczów. Ziemniaki i mięso tylko jak w przepisie!

Trzeba - pić co najmniej 1 litr wody (niegazowanej), dużo nie słodzonej herbaty, kawy, soków owocowych (świeżych), odtłuszczonego mleka.

Dieta kapuściana

1 dzień: Jesz tylko zupę i owoce (oprócz bananów). Oczywiście możesz pić gorzką herbatę, kawę oraz wodę.

2 dzień: Jesz zupę i jarzyny (surowe albo gotowane) najlepiej zielone. Nie wolno jeść fasoli, grochu i kukurydzy. Na kolację ugotuj lub upiecz w skórce dwa kartofle (duże) i zjedz bez soli z odrobiną masła. Nie wolno jeść żadnych owoców!

3 dzień: Jesz zupę, owoce i jarzyny (oprócz kartofli i bananów!), w dowolnych ilościach. Już powinnaś zauważyć ubytek wagi i mieć lepsze samopoczucie.

4 dzień: Dziś zupa oraz 3 banany. Pij, ile chcesz chudego mleka i wody.

5 dzień: Wołowina i pomidory. Zamiast wołowiny możesz zjeść pierś kury (bez skóry), indyka albo chudą rybę. Wolno zjeść od 1/4 do 1/2 kg mięsa oraz 6 niedużych surowych pomidorów. Mięso powinno być gotowane albo opiekane bez tłuszczu i soli. Koniecznie wypij dziś 6-8 szklanek wody i przynajmniej raz zjedz zupę.

6 dzień: Wołowina i jarzyny (najlepiej zielone) bez ograniczeń. Zamiast wołowiny to co wyżej. Przynajmniej raz zjedz zupę.

7 dzień: Ugotuj trochę ciemnego, niełuskanego ryżu lub w ostateczności zwykłego. Jedz ryż, jarzyny i zupę. Pij dużo wody i soków warzywnych. Powinnaś już wyraźnie odczuć spadek wagi!

Powodzenia! Zupa - cud z kapusty
Weź: 1 główkę kapusty,
6 dużych cebul ze szczypiorem,
2 zielone papryki,
1-2 puszki pomidorów
(albo 6-12 świeżych),
1 pęczek selera naciowego,
-oraz pieprz, curry, pietruszkę, koper (można też dodać czosnek i inne świeże zioła np. bazylię, estragon, cząber).

Wszystkie jarzyny pokrój (świeże pomidory obierz ze skóry), wrzuć do dużego garnka, zalej wrzącą wodą. Zagotuj. Po 10 minutach zmniejsz ogień i gotuj aż do momentu, kiedy jarzyny będą miękkie. Nie sól! Nie dodawaj tłuszczu ani bulionu w kostce!
Zupę tę możesz jeść kiedy chcesz i ile chcesz. Możesz ją przechowywać w lodówce, zmiksować na papkę lub jeść z warzywami w kawałkach - jak lubisz.
Porcja z przepisu wystarczy na tydzień.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz