Klinika Zdrowia

Czym jest Klinika-Zdrowia?

Trzeba było długich lat wypełnionych kosztownymi badaniami naukowymi, aby współczesna medycyna doceniła znaczenie żywienia w profilaktyce i leczeniu chorób występujących na skalę epidemiologiczną.

Zgodnie z raportami Światowej Organizacji Zdrowia do chorób z przekarmienia zalicza się choroby :
 • - choroby sercowo - naczyniowe, wieńcówka
  - miażdżyca,
  - nadciśnienie,
  - hipercholesterolemia,
  - nowotwory,
  - dna,
  - otyłość,
  - cukrzyca insulinozależna,
  - osteoporoza,
  - zaburzenia immunologiczne,
  - próchnica zębów.

Przodujące ośrodki USA Nacional Center Instytute ,New York Akademy of Scintes, artykuły specjalistycznych czasopism np. “New England Journal of Medicine””Journal of the American Medical Asociation”, Stowarzyszenie Re-Vita pod opeką dr med. Ewy Dąbrowskiej donoszą, że witaminy, składniki mineralne i inne składniki znajdujące się w pożywieniu zapobiegają powstawaniu tych chorób, mogą też opóźniać procesy starzenia.
Przy zmianie odżywiania można by przedłużyć średnio życie o 10 lat.Większość lekarzy nie podzieliła jednak optymizmu naukowców.

Żywność uważa się za paliwo dla ciała, a tabletka stała się wygodnym specyfikiem na każdą chorobę. Leki są skuteczne jedynie w usuwaniu objawów choroby ,a nie przyczyn, wywołują szereg skutków ubocznych ,powodują nadwrażliwość. Specyfiki chemiczne są jednak wygodniejsze niż zdrowe odżywianie. Jedynym powszechnie uznawanym lekarstwem są pigułki, które lekarze przepisują pacjentom, a farmaceuci produkują w ogromnych ilościach, tworząc potężny przemysł farmaceutyczny. Wymienione choroby zostały nazwane jako przewlekłe, chorzy przyjmują leki, które łagodzą objawy. A lekarz jak sama nazwa wskazuje przewlekłe przepisuje te same specyfiki, koło zamknięte, system, czy biznes?

Mechanizm powstawania chorób cywilizacyjnych „z żywienia” został częściowo poznany. Na podstawie piśmiennictwa wiadomo:

- duże spożycie tłuszczu i cukru, białej mąki ,mięsa może doprowadzić do niewrażliwości naszych komórek na insulinę i do powstania zespołu X, czyli otyłości , choroby wieńcowej, nadciśnienia, cukrzycy i wysokiego poziomu cholesterolu
- spożywanie olejów przetwarzanych przemysłowo, tłuszczów zwierzęcych cukru i alkoholu może doprowadzić do blokady delta 6-dezaturazy i zahamowania produkcji prostaglandyn działających przeciwmiażdżycowo i przeciwzapalnie
- spożywanie pokarmów oczyszczonych i rafinowanych, czyli niezrównoważonych np. biała mąka, cukier może spowodować zubożenie organizmu w szereg witamin B,E, składników mineralnych: wapnia, chromu, wanadu
- następstwa to nadciśnienie, choroby kręgosłupa osteoporoza ,zaniki pamięci (witamina E) cukrzyca, reumatyzm, kamienie nerkowe.
- Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie dziennie 40 dag owoców i warzyw tj. 3-5 porcji warzyw i 2-4 porcji owoców, 6-11 porcji produktów zbożowych i 30 g nasion strączkowych dziennie na 1 osobę.

Sprawą prawidłowego odżywiania nie zajmują się lekarze zajęci leczeniem chorób często wywołanych niedoborem witamin i minerałów. Na co dzień zajmują się tym reklamy w środkach masowego przekazu, karmiąc nas zwykłym śmieciem lub wręcz truciznami.
Nasz organizm potrzebuje dziennie 90 składników , których powinno dostarczać pożywienie tj. 60 minerałów , 16 witamin,12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowe tłuszcze. Dłuższy niedobór któregoś z tych składników powadzi do chorób.

Dlaczego nie dostarczamy ich z żywnością?

- Jemy żywność oczyszczoną i rafinowaną: biała mąka, rafinowane oleje, utwardzone tłuszcze roślinne np. margaryna, biały ryż. Poprawiamy smak kosztem składników odżywczych
- Nawożenie mineralne i środki ochrony roślin blokują szereg składników w uprawianych roślinach
-  Mięso zwierząt hodowlanych przesycone jest hormonami i antybiotykami
-  Rośliny uprawne zawierają metale ciężkie - zanieczyszczenie środowiska Działki w miastach, pola przy ruchliwych drogach
- Procesy oczyszczania powodują brak błonnika
-  Jedzenie ulubionych pokarmów
- Uboga i nieurozmaicona dieta przy obfitym jedzeniu jesteśmy niedożywieni - paradoks?

Nawet przy prawidłowej diecie są czynniki wpływające na zwiększenie zapotrzebowania na witaminy i minerały:

- Palenie tytoniu 1 papieros zabija 30 mg wit. C
- Nadmierne picie kawy, herbaty i alkoholu
- Zażywanie lekarstw, choroby
- Stresująca praca i nadmierna nerwowość np. średnia długość życia 75 lat, średnia długość życia lekarza 57 lat
- Wiek powyżej 65 lat (gorsza o 40% przyswajalność)
- Średni lub intensywny wysiłek fizyczny
- Wiek niemowlęta, młodzież i kobiety ciężarne oraz karmiące
- Zanieczyszczenie środowiska
- Jedzenie w barach i fast foodach
- Transport i przechowywanie żywności
- Mycie i gotowanie

Ideałem byłoby jedzenie kilka kilogramów mieszanki z 15-20 roślin, produktów zbożowych i białkowych. W praktyce niemożliwe, skąd dostęp do czystych ekologicznie plantacji?
Kompromisem są dietetyczne środki spożywcze , uzupełniacze żywności naturalnego pochodzenia. Witaminy i minerały to nie antybiotyk, który bierzesz przez tydzień jak jesteś chory, a potem przestajesz. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem i kondycją przyjmujesz je stale.
Jeżeli Twoje życie jest dla Ciebie ważne zadbaj o swój organizm dostarczając mu potrzebnych składników produkowanych przez najlepsze, sprawdzone firmy.

Niewiele firm produkuje naturalne, nie syntetyczne suplementy. Należy sprawdzić czy dana firma ma własne plantacje, gdzie się znajdują i w jaki sposób prowadzone są uprawy. Musisz wiedzieć, że firmy które produkują suplementy z roślin pochodzących z obcych plantacji nie mają kontroli nad procesem uprawy i produkcji. Należy poznać historię firmy, tradycje, zaplecze badawcze, system kontroli, wielkość produkcji rynek odbiorców. Często mówimy, że zdrowie jest najważniejsze, a tak naprawdę niewiele dla niego robimy. Dobre suplementy to najtańsze najlepsze ubezpieczenie na życie i najtańsze leczenie, bo zapobiega chorobom. Jeżeli Twój lekarz uważa, że przyjmowanie naturalnych witamin i minerałów jest Ci niepotrzebne, bo znajdziesz je w pożywieniu, jak najszybciej zmień lekarza! Im szybciej to zrobisz, tym dłużej i w lepszej kondycji będziesz żył.
Czego z całego serca wszystkim życzę!

 

 

Współpracujemy z Kliniką Zdrowia już od kilku lat. Niesamowita wiedza i doświadczenie założycieli daje nam spore wsparcie merytoryczne. Wspólnie rozszerzamy zakres działań o kolejne miasta, organizując razem darmowe wykłady i warsztaty dla wszystkich osób zainteresowanych zdrowiem swoim i swojej Rodziny. Zapraszamy do współpracy!

Zdrowie na wynos, http://www.zdrowienawynos.pl