O nas   Kontakt    Logowanie   Klinika zdrowia   Better Life Institute   Defending Your Health 
  
 e-mail
    strona startowa
INTRO   
  
Zdrowe przepisy
Zdrowe
przepisy
Terminarz spotkań
Terminarz
spotkań
Terminarz OnLine
Spotkania
OnLine
Prasa na temat zdrowia
Artykuły o
zdrowiu
Lekarz radzi
Lekarz radzi

Polecane książki
Polecane
książki
Ściaganie plików
Ściaganie
plików
  
  Polecane książki
         

KATEGORIE:
 Dieta leczy           
 Biografia           
 Suplementacja           
 Biznes zdrowia           
Zrób fortunę na zdrowym stylu życia

Fragment książki:

"W XX wieku nasze życie zostało zrewolucjonizowane przez różne wynalazki, na przykład samochód, podróże lotnicze, komputer osobisty czy planowanie rodziny. We wszystkich tych przypadkach pierwotne odkrycie prowadziło do narodzin imperiów gospodarczych i bezprecedensowego wzbogacania się przedsiębiorców i inwestorów, którzy zaangażowali się w nie pierwsi. Kolejna wielka rzecz - odkrycie XXI wieku - już się pojawiła i obiecuje w ciągu najbliższych dziesięciu lat podobnie zrewolucjonizować nasze życie i otworzyć wspaniałe możliwości tworzenia bogactwa.
Ta kolejna wielka rzecz to rewolucja w stylu życia.
Książka ta nie mówi o żadnych nowinkach ani trendach. Jej tematem jest nowa, niewyczerpana potrzeba związana z rym, w jaki sposób się odżywiamy, uprawiamy ćwiczenia fizyczne, śpimy, pracujemy, oszczędzamy, starzejemy się - potrzeba przenikająca wszystkie niemal aspekty naszego życia.

Pragnienie zdrowego życia już teraz wpływa na nasze decyzje: począwszy od pasty do zębów i szamponu, jakich używamy rano, poprzez produkty, jakie spożywamy w ciągu dnia, po kosmetyki i łóżka, z jakich korzystamy wieczorem. Wymagamy od produktów, aby były bezpieczniejsze; chcemy także, by lepiej nas chroniły. Pomimo to jednak społeczna świadomość tej rosnącej potrzeby wciąż jest na początku swej drogi - ponieważ większość ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy, że proste wybory wpływają na ich zdrowe życie, a wiele korzystnych dla nich produktów i usług wciąż nie upowszechniło się na rynku.
Książka ta przedstawia branżę zdrowego życia, dostarczając czytelnikowi informacji potrzebnych do tego, by z niej skorzystać - zarówno finansowo, jak i w życiu prywatnym.
Pokażę tutaj, jak wyznaczyć złotodajną działkę w obszarze tych olbrzymich możliwości -jak znaleźć swoje miejsce w tej nowej branży zdrowego życia, która nie tylko może nas wzbogacić, ale też przysporzyć nam niewiarygodnie wiele dobra.

Kolejna wielka rzecz

Kiedy Henry Ford wynalazł pierwszy masowo produkowany samochód, dostępny dla zwykłych nabywców, wielu ludzi drwiło z samego pomysłu, że nowy produkt miałby być kupowany. Brukowanych dróg odpowiednich do jazdy samochodem było niewiele, stacje benzynowe w ogóle nie istniały, a ludzie w większości mieszkali niedaleko od miejsca pracy i chodzili tam pieszo. Potrzeba samochodu narastała jednak wraz z jego upowszechnianiem się. Ludzie przenosili się na przedmieścia i samochód był im coraz bardziej potrzebny. Jednocześnie zaczęły się pojawiać stacje benzynowe. Samochód wkrótce stał się rzeczą niezbędną - choćby po to, by dojechać do pracy czy wybrać się do sklepu na codzienne zakupy.
Co by było, gdyby wówczas powiedziano nam, że model T Forda nie jest po prostu kolejnym nowym produktem, ale zaczątkiem całkowicie nowego, wartego biliony dolarów sektora gospodarki światowej? Że za sto lat na drogach będzie już 500 milionów samochodów, co wymusi z kolei rozwój następnych ogromnych gałęzi gospodarki - stacji benzynowych, budowy dróg, wymiany opon, podmiejskich domów i restauracji szybkiej obsługi?
Czy potrafilibyśmy sobie to wyobrazić? Niezależnie od ograniczeń spowodowanych brakiem dróg i stacji benzynowych oraz bliskością miejsc pracy, ludzie na ogół pracowali wówczas sześć dni w tygodniu za niewielką płacę i nie mieli czasu na niedzielne wycieczki na wieś. Aby sto lat temu przyjąć taki obraz przyszłości, musielibyśmy także przewidzieć nadejście pięciodniowego, czterdziestogodzinnego tygodnia pracy oraz wzrost dochodów netto.
Załóżmy jednak, że przezwyciężyliśmy sceptycyzm i dostrzegliśmy w samobieżnych pojazdach Henry'ego Forda i innych początek bilionowego przemysłu. Jako przedsiębiorcy i inwestorzy - na co wówczas postawilibyśmy? Na samochód z silnikiem benzynowym, elektrycznym czy może z silnikiem Diesla? Na budowę dróg, na części zamienne w rodzaju opon czy na przygotowywanie terenów podmiejskich pod zabudowę jednorodzinną? I równie ważne - kiedy już dokonalibyśmy wyboru jednego z tych obszarów, co byśmy właściwie zrobili, aby wyznaczyć na nim swoją złotodajną działkę?
Nowszy przykład: w roku 1981 niespodziewanie zrodził się kolejny megaprzemysł, którego zaczątkiem był nowo skonstruowany komputer osobisty IBM oraz konkurencyjne modele Apple i RadioShack. Przypuszczalnie większość ludzi znów nie potrafiła przewidzieć, że nie były to po prostu nowe produkty, lecz zwiastuny kolejnego bilionowego sektora światowej gospodarki - sektora rozwijającego się tak szybko, że na rynku amerykańskim sprzedaż komputerów osobistych miała wyprzedzić sprzedaż samochodów w ciągu zaledwie dziesięciu lat, w 1991 roku."


Autor: Paul Zane Pilzer
Wyslij link znajomemu
NAJCZĘŚCIEJ
  CZYTANE:
 Nasze książki
 Ojca Grande przepisy na zdrowe życie
 Leczenie przez żywienie
 Uleczyć nieuleczalne
 Droga do zdrowia
 Smak zdrowia